شنبه ۳۱ تیر ۱۳۸٥
Cold Band

Tags

گروه کلد تمام اطلاعات، بیوگرافی، biography، cold band

This Post : Cold Band  

Biography-Discagraphy-Review Of Making Latest Album

  

Bnad

 Brief Information  

 

Band Name  : Cold  

 

 Formed         : 1996

Form             : Jackson Ville – FloridaUSA

Members      Scooter Ward (Vocals)

                         Matt  Loughran (Guitar)

                         Jeremy Marshall (Bass)

                         Sam Mc Candless (Drums) Status           : Active

 

 

Biography  

 

پس از طلوع راک آلترناتیو گروههای متعددی تمرکز خود را معطوف به انرژی منفی شان کردند تا آهنگ هایی مغرضانه خلق کنند که با گیتار لاین های پیچیده و صدای دردناک وکالیست طنین انداز می شد. افسردگی و عجز حالات احساسی گروههای آن برهه از زمان شد. صحنه موسیقی مملو از گروههایی شد که به ناامیدی و یأس تظاهر می کردند. امروزه در عصری که این گونه موسیقی کهنه شده هنوز هم گروههایی وجود دارند که درد و غصه درونشان را بر می گزینند. یکی از این گروهها، گروه Cold است که برخاسته از منطقه جکسون ویل از ایالت فلوریدای کشور آمریکاست . در حالیکه گروههای آلترناتیو با ریف های سنگین خود غرق در دردهایشان بودند Cold از تاریکی لذت می برد. وکالیست گروه Scooter Ward می گوید: " من در تاریکی خوشحالم. من از مدت ها پیش بینشی منفی دارم و تنها راهی که بتوانم چیزی را مشاهده کنم این است که تنها باشم. من فقط دوست دارم آهنگ هایی بنویسم که نمایانگر احساسات درونی ام باشد. "  

 

آلبوم اول گروه که به نام گروه نامگذاری شده بود دیدگاه نیهلیستی گروه را آشکار کرد. این آلبوم شامل بیت های سنگین , گیتار لاین های پیچیده و ریتم های مواج و خشن بود که با صدای زجر آور خواننده همراهی می شد. Ward می گوید : " ما نه فقط از موسیقی Heavy بلکه از چیزهای زیادی تأثیر می پذیریم. ما از گروههای Tool و Black Sabbath خوشمان می آید اما همچنین از Radiohead و حتی Sarah Mc Lachlan نیز خوشمان می آید. در حالیکه بزرگ و بزرگتر می شدم در مود گروههایی نظیر The Cure و Depeche بودم در حالیکه Sam در مود گروههای Kiss و Sabbath بود. موسیقی ما فقط آمیخته ای از علایق ماست. " شما می توانید به Cold تهمت منفی نگر بزنید اما هیچ کس اصلاً نمی تواند آنها را سطحی و بی احساس بنامد. Cold گروهی است که از نمایش موسیقی واقعی اش هراسی ندارد.

 ریشه های گروه به دهه 80 میلادی بر می گردد. زمانیکه Ward و Mccandless (درامر) یکدیگر را در دبیرستان ملاقات کردند. این دو نفر قبل از اینکه Jeremy Marshall (بیسیست) را پیدا کنند گروههای مختلفی در گاراژ تشکیل داده بودند. زمانیکه Scooter و Sam پا به 21 سالگی می گذاردند، Terry (گیتاریستی که در حال حاضر عضو گروه نیست – نویسنده وبلاگ) به آتلانتا می رود همانجایی که آنها گیتاریست Kelly Hayes را به چنگ آورده بودند. آنها نام گروه را Grundig می گذارند. سپس گروه دست به اجراهای زیادی از سبک های مختلف متال می زند که نمی تواند Ward را جذب کند و به همین علت وی در سال 1996 به منطقه جکسون ویل بر می گردد و به تنهایی به نوشتن آهنگ می پردازد. چندی بعد Ward، Fred Durst (خواننده فعلی گروه Limp Bizkit ) را که یکی از طرفداران Grundig بوده را ملاقات می کند. این دو به سرعت با یکدیگر دوست می شوند . Durst به Ward پیشنهاد می دهد تا Ward از استودیوی خانگی او برای ساخت دموی خود استفاده کند. پس از آن Durst دموی Ward را پیش تهیه کننده معروف Ross Robinson می برد و Ross فوراً پیشنهاد تولید یک آلبوم کامل را می دهد. Ward پس از این وقایع می گوید: " همه چیز به یکباره دور من جمع شد. ما شروع به اجرای موسیقی کردیم و من می دانستم چیزهایی ثابت می ماندند تا اتفاق بیافتند. این اتفاقات تنها در حدود دو یا سه ماه اتفاق افتاد. " 

 

Discography  

 

 

2005

Album  Tittle : " A  Different  Kind  Of  Pain "

Release  Date :  2005-8-30

Track  Listing:

1 Back Home
2 Feel It in Your Heart
3 Anatomy of a Tidal Wave
4 A Different Kind of Pain
5 Another Pill
6 Happens All the Time
7 When Heaven's Not Far Away
8 God's Song
9 When Angels Fly Away
10 Tell Me Why
11 Ocean

Label               : Lava Records

 

 

 

2003

Album  Tittle : " Year Of The Spider "

Release  Date :  2003-5-13

Track  Listing:

1. Remedy 
2. Suffocate
3. Cure My Tragedy (A Letter to God)
4. Stupid Girl
5. Dont Belong
6. Wasted Years
7. Whatever You Became
8. Sad Happy
9. Rain Song
10. Day
Seattle Died
11. Change the World
12. Black Sunday
13. Kill the Music Industry

Label               : Interscope Records

 

 

 

2000

Album  Tittle : " 13 Ways To Bleed Onstage"

Release  Date :  2000-9-12

Track  Listing:

1. Just Got Wicked
2. She Said
3. No One
4. End of the World
5. Confession
6. It's All Good
7. Send in the Clowns
8. Same Drug
9. Anti-Love Song
10. Witch
11. Sick of Man
12. Outerspace
13. Bleed

Label               : Interscope Records

 

 

1998

Album  Tittle : " Cold"

Release  Date :  1998-6-2

Track  Listing:

1. Go Away
2. Give
3. Ugly
4. Everyone Dies
5. Strip Her Down
6. Insane
7. Goodbye Cruel World
8. Serial Killer
9. Superstar
10. Switch
11. Makes Her Sick

Label               : Interscope Records


 

Latest Album Cover

Review  Of  Making  Latest  Album

" A  Different  Kind  Of  Pain "

 

 

 

هیچ کس نمی توانست آشوب و غوغای درون اعضای گروه را که در دو سال اخیر (دو سال قبل از انتشار آلبـوم آخر- نویسـنده وبلاگ ) رخ داد  را پیش بینـی کند. پیرو موفقیت دو آلبوم قبلی آنها یعنی آلبوم های 13 Ways  To  Bleed  On  Stage  به سال 2000 و Year  Of  The  Spider  به سال 2003 ، دورنمای گروه روشن بود. هر دو آلبوم موفق شده بودند و گروه نمایش متعددی در تلویزیون داشتند و تورهای گسترده ای با گروههایی نظیر Marilyn Manson ، Godsmack و 3 doors Down بر پا کردند. در سالهای طلایی موفقیتشان، آنها نمی توانستند ابرهای تیره را که از افق پدیدار می شدند مشاهده کنند. اختلافات با عوامل جاری با Geffen منجر به تیرگی روابط درون گروه شد و Cold بدنبال یک کمپانی جدید رفت. وکالیست  Ward با مشکلاتی شخصی دست و پنجه نرم می کرد. در اواسط تور با اوانسنس گیتاریست Terry Balsamo به اوانسنس پیوست و جای Ben Moody را پر کرد. (Ben Moody تقریباً همه کاره گروه Evanescence بود که پس از اختلاف با Amy Lee وکالیست گروه را ترک کرد – نویسنده وبلاگ). وقتی تور آنها به پایان رسید آینده گروه روی هوا بود. وقتی گروه به خانه (جکسون ویل- نویسنده وبلاگ) برگشت وکالیست Ward متوجه شد خواهر کوچکترش مریض شده است. پس از مدتی Ward متوجه می شود بیماری خواهرش سرطان است. Ward در عمیق ترین حالات افسردگی تصمیم گرفت به موسیقی برگردد و با کمک در امر Mc Candless شروع به نوشتن آهنگ هایی کرد که بعداً آلبوم آخر گروه را تشکیل داد. این ترانه ها همانا نوعی متفاوت از درد بودند. (A  Different  Kind  Of  Pain) .

 

 

 

 

 

Ward

 

 Ward می گوید: " پروسه ساخت این ریکورد نه تنها درباره تاریکی و دید تاریک ما نبود بلکه این ریکورد زندگی همه ما را تغییر داد. هر که دراطراف ما بود و به نوعی در این ریکورد نقش داشت (هر چند اندک) بوسیله این ریکورد تغییر کرد. "

 

Ward اضافه می کند: " ما به محل تمرین مان در جکسون ویل رفتیم اما آنجا برای نوشتن آهنگ ها راحت نبودیم در این حین خواهرم متوجه می شود که به سرطان مبتلا شده است. او واقعاً دوران بدی را سپری می کرد. بنابراین تجهیزات گروه را به خانه والدینم منتقل کردیم و این ریکورد را در اتاق Jen   (خواهر Ward )، جایی که او در آنجا بزرگ شده بود، نوشتیم. ما به سرعت در آن اتاق مشغول شدیم و بسیار فعال و سخت عمل می کردیم به طوری که روزی دو تا سه آهنگ می نوشته و می ساختیم. "

 

 

 

 

   Sam Mccandless

Mc Candless می گوید : " این ریکورد مجموعاً شیوه متفاوتی از نگارش آهنگ برای ما بود ( در مقایسه با بقیه ریکوردهایمان). تمرکز کردن آسان است. کل آلبوم راجع به این موضوع است. مهم این نیست که شما چطور در زندگی بد می آورید مهم غلبه کردن بر مشکلات است. ما از عمق تاریکی به نور آمدیم و برای ما این ریکورد قوی ترین ریکوردی است که تاکنون انجام داده ایم. " هر چند که اولویت اصلی برای عنوان آلبوم جدید عنوان " The Calm That Killed The Storm " بود اما این امر محقق نشد و اعضای گروه تصمیم گرفتند مجموعه آهنگ های نوشته شده دارای تفسیر کلی باشند و آهنگ ها فقط درباره گروه نباشند.

  Ward در مورد طرفدارانشان می گوید: " ما واقعاً با طرفدارانمان در تماس بودیم. یکی از طرفدارنمان بطور آنلاین با من تماس گرفت و گفت که که مادرش دائم الخمر است و پدرش او را به شدت کتک می زند به طوری که دنده هایش شکسته و به بیمارستان رفته و این در حالیست که این دختر 14 سال بیشتر نداشت. او برایم نوشت که می خواهد از این وضع خلاص شود. من به او گفتم اگر می خواهد با پلیس یا سرویس های خانواده و کودکان تماس بگیرم اما او گفت که کاری از دست من ساخته نیست زیرا مادرش همه چیز را انکار می کند. من به او گفتم که آهنگی برای او می نویسم و تمام تلاشم را می کنم و خود را در موقعیت او قرار می دهم تا بتوانم اوضاع و احوال او را کاملاً احساس کنم. به این ترتیب من نوشتن آهنگ " Tell Me Why "  را به اتمام رساندم. می دانستم که راه مؤثری نیست. آن دختر می دانست که من این آهنگ را برای او نوشتم اما نمی توانست آن را بشنود و من فقط امیدوار بودم این کارم بتواند کمکی کند."

 استودیوهای Bearsville در نیویورک ضبط شد و تهیه کننده این کار Michael  Baskette بود. Ward درباره او می گوید: " Michael واقعاً می دانست ما از کجا آمده ایم " . Ward لبخند می زند و ادامه می دهد: "او می دانست چگونه صدای گیتاری می خواهیم و ما اکنون او را کاملاً می شناسیم و با او راحتیم. نوشتن آهنگ ها 6 ماه و ضبط آلبوم حدود 3 ماه طول کشید. " Mc Candless در ادامه صحبت های Ward اضافه می کند : " در همین ایام بود که ما قراردادی با Lava امضا کردیم. "

 

 

 

سپس Ward می گوید: " در همین ایام که ما کار را به اتمام رسانده بودیم متوجه شدیم حال Jen رو به بهبودی است این خبر واقعاً به من آرامش بخشید و به نظرم اگر هر مانعی در راهمان می بود ما می بایست این ریکورد را در اتاقjen می نوشتیم که نوشتیم. ما در تمام این مدت در فشار بودیم و زمانی که کار را انجام دادیم همه بهتر شدند. واقعاً عجیب است. انگار در تمام این مدت تحت نظر بوده ایم . من هرگز آدم مذهبی نبودم و به ارواح و فرشتگان و امثال این ها اعتقاد نداشتم ( که به نیهلیست بودن او بر می گردد- نویسنده وبلاگ ) اما اتفاقاتی افتاد که حال ما به ریکورد جدیدمان افتخار می کنیم. من هرگز به این اندازه از بودن در این گروه احساس خوبی نداشته ام. انگار ما هدایت می شده ایم . من احساس تمرکز می کنم و خیلی خیلی به این ریکورد افتخار می کنم. برای کلد موسیقی است ... " Ward مکث می کند و ادامه می دهد : " برای کلد موسیقی واقعیت است- التیام است- درمان است و من فکر می کنم هر کس، مهم نیست چند ساله، می تواند از آن تأثیر بپذیرد. "

 

 

 

یک نظر و یک پیشنهاد از نویسنده وبلاگ

 به نظر من این آلبوم با دیگر آلبوم های گروه بسیار بسیار متفاوت است. باس لاین های قوی، گیتار لاین های فوق العاده زیبا، صدای فوق العاده Ward بعلاوه ریتم های جذاب و هنرمندانه باعث می شود که این آلبوم آلبومی فوق العاده باشد. بعد از دهه 70 و 80 که گروههای بزرگی در آن دهه ها فعالیت می کردند از دهه 90 به بعد در آلبوم اکثر گروهها تعداد آهنگ های زیبا به نسبت تعداد کلی آهنگ های آلبوم کم بوده است اما به جرئت می توانم بگویم تمام آهنگ های این آلبوم زیبا هستند و برخی از بقیه زیبا ترند. در واقع این آلبوم پر از احساس است. و اما پیشنهاد می کنم این آلبوم را گوش کنید اما بدقت زیرا ریتم  آهنگ ها کند است- اما زیبا است- و ممکن است شما در مود یک گروه سرعتی باشید و از این آلبوم لذت نبرید. اما مطمئن هستم بالاخره شما را راضی می کند. خوب دوستان تا آپدیت بعدی فعلاً ....

 

سه‌شنبه ٦ تیر ۱۳۸٥
Interview With HEAD

Tags

brian welch، interview، korn، head

با سلام خدمت تمام دوستان عزیز و متال بازان گرامی

 

 

 

 

خوب بعد از حدود 3 ماه وبلاگ دوباره آپدیت شد . علت این تأخیر طولانی طبق معمول درس و دانشگاه بود و در این 3 ماه من فقط مشغول امتحان دادن بودم بنابراین وقتی برای ترجمه و پُست جدید نداشتم اما خوشبختانه از این به بعد هر دو هفته یکبار و شاید هر هفته با یک پُست جدید و جالب در خدمت شما هستم . در پست قبل خواندید که به یکباره آرشیو من حذف شد و مکاتبه من با مدیران پرشین بلاگ نتیجه ای در بر نداشت این عوامل کمی برانگیزه من در وبلاگ نویسی تأثیر گذاشت اما نتوانست کشش مرا به متال نویسی کاهش دهد.

 

 

نکته جالبی که در این مدت به وفور مشاهده کردم سرقت ادبی !!! از مطالب وبلاگم بود. همانطور که در پائین همین صفحه متذکر شده ام در صورتی می توانید از مطالب من استفاده کنید که نام این وبلاگ را به عنوان منبع ذکر کنید البته اگر چنین کاری را انجام ندهید  اتفاقی نمی افتد ولی خُب ، از نظر من کسانی که دست به این کار می زنند افرادی احـمق ، مقلد و بی خود هستند که کاری جز Copy-Past بلد نیستند !!!

 

 

مورد دیگری قبل از پست اصلی باید متذکر شویم این است که اگر خواستید پیوند وبلاگ را در سایت یا وبلاگتان قرار دهید می توانید با عنوان " SlipKnoT-MeTaL" این پیوند را اضافه کنید همچنین لوگوی وبلاگ و کُد آن در ستون سمت راست صفحه قابل دسترسی اند.

 

 

 

 

 

 

 

در این پست به مصاحبه مجله معتبر Rolling Stone با  Brian Welch مقلب به Head گیتاریست سابق گروه KoRn درباره ترک این گروه و اتفاقات پیش آمده برای وی می پردازم.

 

 

 

 

Interview  With  Head

 

Head-WWW.YAZDANKM.PERSIANBLOG.COM

 

 

 

Rolling Stone : چرا شما کورن را ترک کردید؟

 

 

 

Head : زمانیکه ما در ابتدا شروع به کار کردیم کورن نیروی فوق العاده ای داشت که سراسر موسیقی و سخنان ما را تسخیر کرده بود. آهنگ ها بسیار صریح و بی پرده بودند. بعداً با آخرین ریکورد به نظر میرسید همه افراد تغییر رویه داده اند و از بودن با طرفداران به تلاش برای کسب پول بیشتر سوق پیدا کرده اند. مدیران ما شروع به دخالت های عینی کرده بودند. آنها به ما می گفتند که آهنگ ها چگونه اجرا شود. منظورم این است که آنها می خواستند Back Street boys را مدیریت کنند !!!

 

 

آنها درباره ریکورد جدیدمان صحبت از نویسنده های پولی(اجاره ای) می کردند و من نمی دانم اگر آنها حرف خود را به کرسی می نشاندند چه اتفاقی می افتاد. [ همین قضیه باعث شد قرارداد گروه با کمپانی Epic  فسخ شود و گروه قراردادی جدید با کمپانی EMI/Virgin  ثبت کند. نویسنده وبلاگ ] . من گفتم این کار حماقت محض است من عضوی از گروه بودم. گروهی که به تجاری نبودن شهره بود [ البته من با این قضیه مخالفم- نویسنده وبلاگ ] و گروهی که معروف بود به اینکه عقاید خود را به پول  نمی فروشد. گروهی که هر آلبوم آن شامل ترانه هایی از عمق و وجودمان بود. و به نظرم آنها [ دیگر اعضای کورن ] در حال تبدیل شدن به یک ماشین بودند.

 

 

ما درگیری (جنگ) های زیادی داشتیم. دوستان من حتی دیگر دوستان من هم نبودند و بنابراین من گروه را ترک کردم . در آن شرایط من به شدت به مواد مخدر (مثل متافتامین) اعتیاد پیدا کرده بودم . من در یکی دو سال اخیر اصلاً به فکر خودم نبودم و واقعاً غرق در افسردگی بودم.

 

 

روزی در خانه ام صدای دختر 5 ساله ام را شنیدم که این جمله را با صدای بلند می خواند: " من هر روز رویای سکس دارم " [ برگرفته از متن آهنگ A.D.I.D.A.S از گروه کورن – نویسنده وبلاگ] من به دخترم گفتم که دیگر نمی خواهم این شعر را بخوانی و دیگر این کار را تکرار نکن. در واقع من  می خواستم آدم بهتری باشم.

 

 

من مسیح را یافتم و به کلی اعتیادم به مواد مخدر و الکل را ترک کردم. نگاهی به خودم انداختم و گفتم : " ای مسیح اگر توحقیقتی لطفاً اعتیاد را از من دور کن. دخترم مادرش را بخاطر مواد مخدر از دست داد.   [ همسر Head به جرم حمل مواد مخدر حبس را تحمل می کرد- نویسنده وبلاگ ] لطفاً به او پدر و مادری عاری از اعتیاد عطا کن. لطفاً به من توانایی زندگی کردن بده"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rolling Stone : آیا دوستان شما در دنیای موسیقی پشتیبان شما بودند؟ آیا تغییرات در شما آنها را از شما دور نکرد؟

 

 Head: می خواستم به تمام رسانه ها بگویم : " من مسیح را یافتم  و شیوه زندگی ام را از دیوانگی و تاریکی شیطان به سمت نور تغییر دادم.

 

من روح خدا را احساس کردم که به من گفت: " تو مورد تمسخر قرار خواهی گرفت اما هرگز از صدا کردن نام من نترس"

 

اما من بسیار خوشحالم و برایم مهم نیست مردم در مورد من چطور فکر می کنند. من واقعاً درباره اتفاقات پیش آمده فکر کردم و سعی کردم گفته های کتاب مقدس را بیاموزم . فکر می کنم کلیسا مکانی است که به مردم خوبی و خوب بودن را عطا می کند. اما این روابط، رابطه بین قانون ها نیست بلکه درباره رابطه خدا و بندگانش است.

 

 

 

 

 

 

Rolling Stone :تأثیر این اتفاقات بر زندگی روزمره شما چگونه بوده است؟

 

 

 

Head: وقتی از خواب برمی خیزم اولین کاری که انجام می دهم درود فرستادن برخداست. اگر به یک فروشگاه بروم همه چیز روبه راه است خدا مرا کمک می کند تا بهترین مواد غذایی را انتخاب کنم تا بتوانم سالم و تندرست زندگی کنم. من خانه ام را در شهر فروختم زیرا فکر می کردم خدا می خواهد من حرکت کنم. تمام وسایلم را فروختم و اکنون یک خانم زیبا مسئولیت آموزش فرزندم را به عهده گرفته است. من حالا فرد بسیار فعّال و متحرکی هستم .

 

 

Head-WWW.YAZDANKM.PERSIANBLOG.COM

Head-WWW.YAZDANKM.PERSIANBLOG.COM