چهارشنبه ۱٩ مهر ۱۳۸٥
Interview With Korn

Tags

مصاحبه گروه، کورن، jonathan davis، جاناتان دیویس

 

Jonathan Davis - Psychedelia Music E-Zine

 

 

 Interview With Jonathan davis

 

Korn Frontman And Vocalist

 

 

 

 

با سلام خدمت دوستان عزیز و متال بازان گرامی

در این پست سه مصاحبه در مورد گروه کورن می خوانید . این مصاحبه ها از سه سایت مختلف گرفته شده و جاناتان دیویس وکالیست کورن در هر سه مصاحبه شرکت کرده است . سوالات زیادی در این سه مصاحبه مطرح شدند که بسیاری از آنها در هر سه مصاحبه تکرار شده بودند بنابراین از پرداختن مجدد به سوالات تکراری اجتناب کردم و آنها را یکبار آوردم ضمنآ برخی از سوال و جواب ها هم وجود داشتند که اصلآ به درد ما  ایرانی ها نمی خورد !!! چون امکان شرکت در تور ها را بطور کامل نداریم و توری در کشور ما برگزار نمی شود . در این پست تلاش کردم اطلاعاتی از کورن ( هر چند اندک ) از زبان وکالیست گروه بیاورم . ابتدا قصد داشتم این اطلاعات را بصورت جدیدترین اطلاعات از گروه کورن بگذارم اما بعدآ تصمیم گرفتم به همین شکل و از زبان فرانت من گروه این اخبار در اختیار شما عزیزان قرار گیرد . امیدوارم این پست مفید واقع شود .

 

 

 

 Jonathan Davis - Psychedelia Music E-Zine

مصاحبه اول

این مصاحبه توسط آقای جیسون فیشر معروف ترتیب داده شده است . این مصاحبه به تور Family Values , پروژه های اخیر گروه و آلبوم بعدی گروه می پردازد . این مصاحبه بطور کامل ترجمه نشده و سعی شده سوال های مهم انتخاب شوند . دلیل این کار را هم در مقدمه پست آورده ام .

 

Jason F : وضعیت سلامت جسمانی شما در حال حاضر چگونه است ؟

Jon D : رو به بهبودی است . همه چیز در حال رو به راه شدن است . ( مصاحبه گر اشاره به وضعیت جسمانی جاناتان پس از بیماری اخیرش دارد _ نویسنده وبلاگ )

 

Jason F : در دومین هفته از تور Family Values هستید . این تور تا الان برای شما چگونه بوده است ؟

Jon D : واقعآ عالی بوده , بلیت های تور یکجا بفروش رفته و ما واقعآ هیجان زده هستیم . اجراهای زیادی در فضاهای باز داشته ایم .

 

Jason F : آیا شما شخصآ در انتخاب گروهها برای این تور نقش داشتید ؟

Jon D : بله , ما لیستی از گروههایی را که در دسترس بودند تهیه کردیم . سالها بود با Deftones تور نداشتیم . در واقع  تمام گروههای دیگر را نیز دوست داشتیم گروههایی مثل : Stone Sour و Dir En Grey و Flyleaf و Deadsy و 10 Years .

 

Jason F : پس شما طرفدار این گروهها هستید ؟

Jon D : بله , در کل همه آنها را دوست دارم .

 

Jason F : باید به شما بخاطر ابتکارتان در پیدا کردن راهی مناسب در تهیه راحت بلیت برای مردم تبریک بگویم .

Jon D : اوه , بله , بلیت های ارزان قیمت . ما با برگزار کنندگان تور و همچنین با کمپانی ساپورت کنندمان به این نتیجه رسیدیم تا مردم بتوانند براحتی و با هر استطاعت مالی از این نمایش ها لذت ببرند .

 

Jason F : آیا می توانیم این کار شما را در اجراهای بعدی گروه نیز انتظار داشته باشیم ؟

Jon D : اوه  , بله سعی می کنیم قیمت بلیت ها را همیشه برای طرفدارانمان کاهش دهیم .

 

Jason F  : شما اخیرآ یک DVD جدید نیز منتشر کردید , Live On The Other Side

Jon D : بله , آن را پارسال با شروع تور آلبوم جدید ضبط کردیم . یک اجرای زنده که در نیویورک ضبط شده است . محل اجرا هم Hammerstein Ballroom است . آن DVD همچنین شامل مصاحبه ای با ما و همکاران ماست .

 

Jason F : واقعآ لذت می برم از اینکه می بینم گروه کورن قدمهای زیادی را بر می دارد تا طرفداران را متقاعد سازد که آنها اهمیت بسیار بالاتری از پول دارند .

Jon D : متشکرم , این برای من مایه افتخار است .

 

Jason F : آیا گروه شروع به نوشتن آهنگ برای آلبوم بعدی کرده اند ؟

Jon D : بله , ما دو سه تور داشتیم . روی چند متریال کار کرده ایم و چند متریال هم در ذهن داریم . بعد از این تور به استودیو بر می گردیم و بصورت جدی روی آنها کار می کنیم .

 

Jason F : آیا کورن بعنوان یک گروه 4 نفره نوشتن آهنگ ها را ادامه می دهد یا دوباره بعنوان یک گروه 5 نفره ؟

Jon D : 4 نفره

 

 

 

Jonathan Davis - Psychedelia Music E-Zine

مصاحبه دوم

این مصاحبه توسط سایت Tagworld.com  ترتیب داده شده است . این مصاحبه به آینده گروه بعد از تور Family Values و آلبوم بعدی گروه می پردازد . این مصاحبه بطور کامل ترجمه نشده و سعی شده سوال های مهم انتخاب شوند . دلیل این کار را هم در مقدمه پست آورده ام .

 

 

Tagworld : آینده کورن پس از تور Family Values ؟

Jon D : خوب فکر می کنم به استودیو بر می گردیم و ریکورد دیگری می سازیم و سال آینده توری در اروپا برگزار خواهیم کرد و سپس توری در سال بعدی برگزار می کنیم .

 

Tagworld : در مورد ریکورد جدید بگوئید . آیا این بار چیزی جدید خواهیم شنید ؟

Jon D : بله , حتمآ متفاوت خواهد بود . ما سعی می کنیم در هر آلبوم جهشی رو به جلو داشته باشیم و  متفاوت از قبل عمل کنیم . قصد نداریم پارت دومی ( یا Follow Up ) از See You On The Other Side ( آلبوم سال 2005 گروه _ نویسنده وبلاگ ) بسازیم . می خواهیم با همین تهیه کننده کار کنیم شاید هم یک تهیه کننده جدید !!! . واقعآ هیجان زده ایم . من نمی توانم صبر کنم تا وقت رفتن به استودیو برسد چون من واقعآ عاشق این کار هستم .

 

Tagworld : نقش اینترنت بعنوان یک ابزار در موفقیت شما چگونه بوده است ؟

Jon D : خوب اینترنت نقش بزرگی را در موفقیت ما ایفا می کند . ما خیلی زود آن را پذیرفتیم . در اوایل دهه نود سایت خود را راه اندازی کردیم و یکی از اولین گروههائی بودیم که پخش زنده اینترنتی داشتیم . یک شوی تلویزیونی زنده انجام دادیم که نامش " Korn Mingling The Web " بود . این باعث شد ما به مجله تایم راه پیدا کنیم . ما معمولآ پیشگام در استفاده از تکنولوژی های جدید هستیم .

 

 

 

Jonathan Davis - Psychedelia Music E-Zine

مصاحبه سوم

این مصاحبه توسط آقای Mike Rudolph  از سایت Crave Music ترتیب داده شده است . این مصاحبه به آلبوم آخر گروه و DVD  جدید گروه می پردازد . این مصاحبه بطور کامل ترجمه نشده و سعی شده سوال های مهم انتخاب شوند . دلیل این کار را هم در مقدمه پست آورده ام .

 

Mike R : شما در آلبوم  آخر از چه چیزی ملهم شده بودید ؟

Jon D : پروسه نوشتن آهنگ ها در آلبوم آخر در اصل و در ابتدا توسط Munky ( گیتاریست گروه _ نویسنده وبلاگ ) انجام شد زیرا  Head ( گیتاریست سابق گروه که مصاحبه او را در مورد جدائی از کورن در همین وبلاگ خواندید _ نویسنده وبلاگ ) گروه را ترک کرده بود . در آن موقع همه چیز در اطراف ما متفاوت از قبل بود . شرایط جدیدی داشتیم . آلبوم آخر بسیار ملودیک بود و خیلی خیلی متفاوت . نگرش جدید ما باعث شد آهنگ های جدید و متفاوت بسازیم .

 

Mike R : کمی در مورد اجراهای زنده گروه و افراد پشتیبان ( Back Up Members ) صحبت کنید .

Jon D : خوب حتمآ در اجراهایمان دیده اید که افرادی با پوشش حیوانات اهلی حضور دارند که در کاور آلبوم آخر هم حضور دارند . آنها به ترتیب یک خرگوش , یک اسب  , یک گربه و یک قورباغه هستند که کیبورد , گیتار , پرکاشن و بک آپ وکال هستند . ( این سوال از آن جهت انتخاب شد که وقتی کنسرت Rock Am Ring 2006 را میدیدم برای خودم جای سوال بود که مسئولیت این افراد در گروه چیست ! )

 

Mike R : از جالب ترین تجربه ای که تاکنون در حین اجراهای زنده داشته اید بگوئید .

Jon D : تجربه های به یاد ماندنی و جالب زیاد دارم پس جواب به این سوال خیلی سخت است !!

یکی از تجاربی که فکر می کنم بسیار جالب است زمانی بود که در بین 18000 نفر آدم و در تور Family Values ما اجرای آکوستیک داشتیم .

 

Mike R  : آیا در پایان حرفی دارید ؟

Jon D : DVD جدیدمان را ببینید . یک شوی لایو عالیست . شامل مصاحبه با ما و بسیاری از چیزهای جالب است  .

 

 

 

برداشت از مطالب این وبلاگ تنها با ذکر این وبلاگ به عنوان منبع مجاز است .

از آنجائی که صفحه لینک های این وبلاگ مجزا است و بصورت شخصی مدیریت می شود لذا کسانی که مایل به تبادل لینک هستند لینک این وبلاگ را اضافه کنند و سپس در قسمت نظرات این موضوع را اعلام کنند تا در اسرع وقت لینک آنها به صفحه لینک های این وبلاگ اضافه شود . از حسن توجه شما نسبت به این وبلاگ و همراهیتان با آن کمال تشکر را دارم . بزودی وبلاگ با مطلبی جالب و جدید آپدیت می شود .

 

تا آپدیت بعدی فعلآ ..............................

 

 

                                                               

شنبه ۱ مهر ۱۳۸٥
Ill Nino Part II

Tags

گروه ایل نینو، biography آلترناتیو متال، nu metal، ill nino

Ill Nino Part II

 

Interview With Lazaro Pina ( Ill Nino Bassist )

&

Song Meanings

&

Lyric : How Can I Live ?

 

 

 

Interview With Lazaro Pina ( Ill Nino Bassist )

 

Laz Pina

 

با سلام خدمت تمام دوستان عزیز و متال بازان گرامی

در این پست شما مصاحبه آقای Jason Fisher  معروف را با بیسیست گروه Ill Nino که در حین تور گروه در آمریکای شمالی انجام شده است خواهید خواند .

 

 

Jason F : چه احساسی دارید ؟

Laz : فکر می کنم دارم مریض می شوم .

 

 

Jason F : این اصلآ خوب نیست . مریض بودن در تور بدترین حالت ممکن است .

Laz : بله , این هم یک جور بدبختی است . مریض بودن در خانه هم بد است , فقط تصور کنید شما به یک اتوبوس یا یک کامیون وصل شدید ( منظور اجرای پیوسته و مدام در سفر بودن در تورهاست _ نویسنده وبلاگ ) و نمی توانید به استراحت بپردازید . ما چه خوب وسرحال و چه مریض به اجرا می پردازیم .

 

 

Jason F : Ill Nino از تورهای اروپا و استرالیا چه چیزی بدست آورد ؟

Laz : ما در 13 کشور مختلف اجرا داشتیم . سپس توری با گروه Static-X داشتیم . تور اروپائی ما موفقترین تور ما تاکنون بوده است . ما زمان زیادی داشتیم . بسیار زیباست که شما از جانب طرفدارانتان عشق و احترام را احساس کنید . ما این شانس را داشتیم که بتوانیم در آسیا , آمریکای جنوبی , مکزیک , کانادا و جاهای دیگر اجرا داشته باشیم . ما قصد داریم در آینده در ترکیه و روسیه اجرا داشته باشیم . ما فعلآ بر تور آمریکا تمرکز کرده ایم .

 

 

Jason F : تور آینده شما " One Nation Undivided " توسط شما انتخاب شده است ؟

Laz : بله , ما با گروه God Forbid . آنها یکسره تور دارند و ما نیز تورمان را متوقف نکردیم . اگرچه این تور اولین تور برای آلبوم جدید ماست . ما پیش از این دو تور آمریکائی داشتیم .یکی با گروه Disturbed

که قبل از انتشار آلبوم جدید بود . و دیگری توری با Static-X در سرتاسر کشور . برپائی تور با God Forbid جالب است مخصوصآ اینکه آنها یک گروه از نیو جرسی هستند . یکی از دلایلی که ما با آنها تور گذاشتیم همین بود که ما هر دو از یک منطقه هستیم .

 

 

Jason F : برنامه گروه بعد از تور چیست ؟

Laz : ما دو روز استراحت می کنیم و سپس به اروپا می رویم تا در چند فستیوال اجرا داشته باشیم . ما دو هفته و نیم آنجا هستیم و سپس به خانه بر می گردیم . گیتاریست Ahrue در انتظار بدنیا آمدن دخترش است بنابراین می خواهیم به او زمان کافی بدهیم تا برای تولد فرزندش خانه باشد . سپس ما برنامه تور آسیا را خواهیم داشت . ما در کره و ژاپن اجرا خواهیم داشت و سپس به آمریکای جنوبی می رویم .

 

 

Jason F : پس با این حساب شما تا دو سال آینده هم به اروپا برای اجرا نمی آیید . من فکر می کنم شما حق طرفداران اروپائی را ضایع می کنید . !!!

Laz : ] می خندد [ طرفداران بسیار باوفا هستند . آنها می خواهند ما آنجا باشیم ما نیز چنین چیزی را می خواهیم و از بودن در آنجا خوشحال می شویم . ما مشکلی برای اجرای تور در آنجا نداریم . آنها ما را دوست دارند ما نیز متقابلآ آنها را دوست داریم .

 

 

Jason F : Ill Nino هشت ماه تاکنون تور داشته است ( برای آلبوم آخر ) . آیا فکر کردن درباره آلبوم جدید زود است ؟

Laz : ما پروژه جدیدی داریم که پس از اتمام تور آن را به اجرا در خواهیم آورد . فعلآ برنامه نوشتن آهنگ هاست که پس از برگشت به خانه حالت جدی تری به خود می گیرد . ما گروهی هستیم که عاشق اجرای زنده هستیم . God Forbid گروهی است که خیلی شبیه به ماست .ما متریال جدیدی در ذهن داریم که در آینده آن را اجرا خواهیم کرد .

 

 

 

Jason F : و چیزهای دیگر ؟

Laz : اینکه می خواهیم یک آلبوم آکوستیک بسازیم .

 

 

Jason F : واقعآ !!!

Laz : بله , این قطعآ انجام خواهد شد . ما در ریکورد اول آهنگی آکوستیک داشتیم ( منظور آهنگ زیبای With You است _ نویسنده وبلاگ ) . ما معمولآ گروهی نیستیم که خود را محدود کنیم . ما حدی نداریم . ما از جستجو در آپشن های گوناگون موسیقی هراسی نداریم . ما موسیقی هوی را دوست داریم . ما همچنین وجه دیگری داریم که در خود احساسات موزیکالی بیشماری دارد . می خواهیم موسیقی و روحش وارد مردم شود . می خواهیم در این آلبوم پرکاشن زیادی استفاده کنیم . همچنین ریتم های بیشمار . می خواهیم در این آلبوم فرهنگ و تمدن وجود داشته باشد . ما می خواهیم صداهای این آلبوم بافرهنگ باشند . بنابراین آن یک آلبوم الکی نیست .

 

 

Jason F : گروههای Eyes Of Fire , Bleed The Sky و Silent Civilian همه گروه هائی از کالیفرنیای جنوبی هستند . چه چیزی باعث شد آنها در این تور باشند ؟

Laz : Dave خیلی مصر بود که این گروهها باشند . ما همگی رفتیم و به موسیقی آنها گوش دادیم تا مطمئن شویم آنها برای اجرا مناسبند . من فکر می کنم آنها گروههای جدید هیجان برانگیزی هستند و من می توانم از اجرای آنها چیزهای زیادی بشنوم . بودن این جور گروهها در تور جالب است . فکر می کنم تور خوبی بشود .

 

 

Jason F :خیلی از گروهها از پس  آلبوم های آکوستیک بر نمی آیند . چون شما نمی توانید ضعف خود را با نویز و دیستورشن بپوشانید .

Laz : بله , آن خیلی مفصل است با جزئیات زیاد . واقعآ وقتی که شما آکوستیک می نوازید پنهان شدن سخت است . ولی همه چیز رو به راه است . ما گروهی محکم و استواریم . هر یک از اعضای گروه ذوق و قریحه خاصی دارند . این یک چالش است ولی هیچ کس از آن نمی ترسد . هر آنچه ما انجام دهیم بدون ترس و با اعتقاد راسخ است . نوازنده های بزرگی در گروه حضور دارند . ریکورد آکوستیک تنها وجهه دیگر ما را نمایان می سازد . آن می تواند جزئیات را نشان دهد بدون اینکه ما پشت دیواری از نویز پنهان شویم .

 

 

 

Song Meanings

 

Cris Machado

 

 

Album : Confession 2003

 

 

  1. Te Amo … I Hate You

نتیجه سالها اجرای تورهای گوناگونی است که Ill Nino پس از آلبوم اول برپا کرده بود .زمانی که گروه به آمریکا برمی گردد , آنها متوجه می شوند که مردمی که دوست بنظر می رسیدند , نه تنها دوست نیستند بلکه برعکس دشمنند .

 

  1. How Can I Live

این آهنگ درباره بزرگ شدن و زندگی بدون پدر است پدری که شما او را فقط از عکسش می شناسید . وکالیست گروه و پدرش هر دو موزیسین هستند . آنها هر دو اشتباهات مشابهی مرتکب می شدند و شخصیت بسیار نزدیکی به یکدیگر داشتند . وکایست کریستین ماچادو هرگز پدرش را ملاقات نکرد .

 

  1. Two (Vaya Con Dios)

کریستین ماچادو : درباره دو تن از اعضای گروه است که راهشان از راه گروه جدا بود . این آهنگ جواب من به انحراف آن دو بود . دو شخصی که من فکر می کردم دوستان من هستند ما را ترک کردند . تنها می توانم به مارک و روجر بگویم : خداوند با شما باشد .

 

  1. Unframed

کریستین در برزیل متولد شده اما در ونزوئلا بزرگ شده است . او در سال 1986 به آمریکا می آید . او در دوران نوجوانی پی می برد که فردی که فکر می کرده پدرش است در واقع ناپدری اوست . مادرش این موضوع را از او پنهان کرده بود . پدر واقعی او هنوز در برزیل زندگی می کرد . مادرش به او نمی گفت که محل زندگی پدرش کجاست تا اینکه روزی پدرش به او تلفن می کند . اما کریستین که آن موقع 19 ساله بوده به پدرش می گوید که نمی خواهد او را ببیند . تاکنون نیز ارتباط او و پدرش از طریق تلفن و Email بوده است . اما آرزوی کریستین این است که روزی در برزیل اجرای زنده داشته باشند و به همراه دیگر اعضای گروه پدرش را ملاقات کند .

 

  1. Numb

کریستین می گوید : آهنگ درباره زن بدکاره ای است که زندگی مرا به هم ریخت . من به او علاقه مند شده بودم . این اشتباه بزرگی بود که به او علاقه مند شوم . او فرد نادرستی بود .

 

  1. This Time's For Real

این آهنگ درباره یک نقطه مهم در زندگی شماست . وقتی که احساس می کنید برای اولین بار چیزی را بدست آورده اید که برای شما بسیار حائز اهمیت است . اما فقط دو دقیقه بعد ( مدت زمانی کوتاه ) از خودتان می پرسید که آیا واقعآ این همان چیزی بوده که من آن را طلب می کردم ؟ این همان بود که من بدان محتاج بودم ؟ این موضوع در متن شعر به طرز زیبائی بیان شده است . این آهنگ درباره خستگی ناشی ار راههای نادرستی است که در روابط ایجاد می شود .

 

 

 

 

Album : Revolution Revolution  2001

 

 

 

  1. God Save Us

درامر Dave : به نظر من کریس لیریک های خارق العاده و جالبی می نویسد . او سعی می کند تا آنچه می نویسد معنی زیادی داشته باشد . فکر می کنم او طوری لیریک ها را می نویسد که هر کس به اندازه خود بتواند معنی آن را دریابد . فکر می کنم او طوری لیریک ها را مبهم می نویسد تا مردم روی آنها بحث کنند و به تفسیر آنها بپردازند تا معنی آن را دریابند. این آهنگ درباره مقاومت و پایداری است .

 

  1. Revolution Revolution

درامر Dave : انقلاب و تحول بدون سیاست فایده ای ندارد . آهنگ درباره تحول و دگرگونی درونی شخصیت شماست . به کسی اجازه نده به بیراهه هدایت کند . به کسی اجازه سبقت نده . به کسی اجازه تصرف نده . به کسی اجازه نده تو را حرکت دهد .

 

  1. With You

کریستین : ما تمام عناصر موسیقیائی را در موسیقی خود وارد می کردیم . ما گروهی هوی بودیم که دوست داشتیم مردم بگویند : " فکر نمی کردیم افراد این گروه اینقدر مهربان باشند , موسیقی احساسی !!! " . اما این کار را کردیم . خیلی از موسیقی های لاتین ملایم هستند . احساسی هستند . مردم لاتین مردمی رمانتیک هستند و خیلی احساساتی . برای همین ما این آهنگ ملایم را ساختیم .

 

 

Lyric : How Can I Live ?

 

فارسی

English

خیلی به تو شبیه ام

I am so alike you

در خیلی از موارد

In so many ways

می دانم که تنها یک کپی هستم

I know I’m just a copy

که نسل را ادامه می دهد

That carries on the strain

اما , ما اشتباهات یکسانی را مرتکب می شویم

But, we make the same mistakes

چراکه , ما یکسان و همانندیم

‘Cause, we are one and the same

ما لکه ننگی به جای می گذاریم

We leave behind the stain

که هرگز جدا نخواهد شد

That will never separate

 

Chorus :

تمام دروغ ها به من

All the lies in me

تمام مرگ ها در من

All that dies in me

چگونه می توانم بدون تو زندگی کنم ؟

How can I live without you?

 

2x

من قرینه تو ام

I am your mirror image

تمام آن چیزهایی هستم که به جای گذاردی

I’m all you left behind

آنطور که هستم مرا ساختی

You made me what I am

اما من لعنتی که هستم ؟

But who the hell am I?

اما , ما اشتباهات یکسانی را مرتکب می شویم

But, we make the same mistakes

چراکه , ما یکسان و همانندیم

‘Cause, we are one and the same

ما لکه ننگی به جای می گذاریم

We leave behind the stain

که هرگز جدا نخواهد شد

That will never separate

 

:   Chorus

ما اشتباهات یکسانی را مرتکب می شویم

We’ve made the same mistakes

ما یکسان و همانندیم

We are one and the same

چگونه می توانم  زندگی کنم ؟

How can I live

آیا به من فکر می کنی ؟

Do you think of me?

آیا رویای من را می بینی ؟

Do you dream of me?

من همیشه در رویای تو هستم

I always dream about you

آیا به من فکر می کنی ؟

Do you think of me?

آیا رویای من را می بینی ؟

Do you dream of me?