شنبه ۱ مهر ۱۳۸٥
Ill Nino Part II

Tags

گروه ایل نینو، biography آلترناتیو متال، nu metal، ill nino

Ill Nino Part II

 

Interview With Lazaro Pina ( Ill Nino Bassist )

&

Song Meanings

&

Lyric : How Can I Live ?

 

 

 

Interview With Lazaro Pina ( Ill Nino Bassist )

 

Laz Pina

 

با سلام خدمت تمام دوستان عزیز و متال بازان گرامی

در این پست شما مصاحبه آقای Jason Fisher  معروف را با بیسیست گروه Ill Nino که در حین تور گروه در آمریکای شمالی انجام شده است خواهید خواند .

 

 

Jason F : چه احساسی دارید ؟

Laz : فکر می کنم دارم مریض می شوم .

 

 

Jason F : این اصلآ خوب نیست . مریض بودن در تور بدترین حالت ممکن است .

Laz : بله , این هم یک جور بدبختی است . مریض بودن در خانه هم بد است , فقط تصور کنید شما به یک اتوبوس یا یک کامیون وصل شدید ( منظور اجرای پیوسته و مدام در سفر بودن در تورهاست _ نویسنده وبلاگ ) و نمی توانید به استراحت بپردازید . ما چه خوب وسرحال و چه مریض به اجرا می پردازیم .

 

 

Jason F : Ill Nino از تورهای اروپا و استرالیا چه چیزی بدست آورد ؟

Laz : ما در 13 کشور مختلف اجرا داشتیم . سپس توری با گروه Static-X داشتیم . تور اروپائی ما موفقترین تور ما تاکنون بوده است . ما زمان زیادی داشتیم . بسیار زیباست که شما از جانب طرفدارانتان عشق و احترام را احساس کنید . ما این شانس را داشتیم که بتوانیم در آسیا , آمریکای جنوبی , مکزیک , کانادا و جاهای دیگر اجرا داشته باشیم . ما قصد داریم در آینده در ترکیه و روسیه اجرا داشته باشیم . ما فعلآ بر تور آمریکا تمرکز کرده ایم .

 

 

Jason F : تور آینده شما " One Nation Undivided " توسط شما انتخاب شده است ؟

Laz : بله , ما با گروه God Forbid . آنها یکسره تور دارند و ما نیز تورمان را متوقف نکردیم . اگرچه این تور اولین تور برای آلبوم جدید ماست . ما پیش از این دو تور آمریکائی داشتیم .یکی با گروه Disturbed

که قبل از انتشار آلبوم جدید بود . و دیگری توری با Static-X در سرتاسر کشور . برپائی تور با God Forbid جالب است مخصوصآ اینکه آنها یک گروه از نیو جرسی هستند . یکی از دلایلی که ما با آنها تور گذاشتیم همین بود که ما هر دو از یک منطقه هستیم .

 

 

Jason F : برنامه گروه بعد از تور چیست ؟

Laz : ما دو روز استراحت می کنیم و سپس به اروپا می رویم تا در چند فستیوال اجرا داشته باشیم . ما دو هفته و نیم آنجا هستیم و سپس به خانه بر می گردیم . گیتاریست Ahrue در انتظار بدنیا آمدن دخترش است بنابراین می خواهیم به او زمان کافی بدهیم تا برای تولد فرزندش خانه باشد . سپس ما برنامه تور آسیا را خواهیم داشت . ما در کره و ژاپن اجرا خواهیم داشت و سپس به آمریکای جنوبی می رویم .

 

 

Jason F : پس با این حساب شما تا دو سال آینده هم به اروپا برای اجرا نمی آیید . من فکر می کنم شما حق طرفداران اروپائی را ضایع می کنید . !!!

Laz : ] می خندد [ طرفداران بسیار باوفا هستند . آنها می خواهند ما آنجا باشیم ما نیز چنین چیزی را می خواهیم و از بودن در آنجا خوشحال می شویم . ما مشکلی برای اجرای تور در آنجا نداریم . آنها ما را دوست دارند ما نیز متقابلآ آنها را دوست داریم .

 

 

Jason F : Ill Nino هشت ماه تاکنون تور داشته است ( برای آلبوم آخر ) . آیا فکر کردن درباره آلبوم جدید زود است ؟

Laz : ما پروژه جدیدی داریم که پس از اتمام تور آن را به اجرا در خواهیم آورد . فعلآ برنامه نوشتن آهنگ هاست که پس از برگشت به خانه حالت جدی تری به خود می گیرد . ما گروهی هستیم که عاشق اجرای زنده هستیم . God Forbid گروهی است که خیلی شبیه به ماست .ما متریال جدیدی در ذهن داریم که در آینده آن را اجرا خواهیم کرد .

 

 

 

Jason F : و چیزهای دیگر ؟

Laz : اینکه می خواهیم یک آلبوم آکوستیک بسازیم .

 

 

Jason F : واقعآ !!!

Laz : بله , این قطعآ انجام خواهد شد . ما در ریکورد اول آهنگی آکوستیک داشتیم ( منظور آهنگ زیبای With You است _ نویسنده وبلاگ ) . ما معمولآ گروهی نیستیم که خود را محدود کنیم . ما حدی نداریم . ما از جستجو در آپشن های گوناگون موسیقی هراسی نداریم . ما موسیقی هوی را دوست داریم . ما همچنین وجه دیگری داریم که در خود احساسات موزیکالی بیشماری دارد . می خواهیم موسیقی و روحش وارد مردم شود . می خواهیم در این آلبوم پرکاشن زیادی استفاده کنیم . همچنین ریتم های بیشمار . می خواهیم در این آلبوم فرهنگ و تمدن وجود داشته باشد . ما می خواهیم صداهای این آلبوم بافرهنگ باشند . بنابراین آن یک آلبوم الکی نیست .

 

 

Jason F : گروههای Eyes Of Fire , Bleed The Sky و Silent Civilian همه گروه هائی از کالیفرنیای جنوبی هستند . چه چیزی باعث شد آنها در این تور باشند ؟

Laz : Dave خیلی مصر بود که این گروهها باشند . ما همگی رفتیم و به موسیقی آنها گوش دادیم تا مطمئن شویم آنها برای اجرا مناسبند . من فکر می کنم آنها گروههای جدید هیجان برانگیزی هستند و من می توانم از اجرای آنها چیزهای زیادی بشنوم . بودن این جور گروهها در تور جالب است . فکر می کنم تور خوبی بشود .

 

 

Jason F :خیلی از گروهها از پس  آلبوم های آکوستیک بر نمی آیند . چون شما نمی توانید ضعف خود را با نویز و دیستورشن بپوشانید .

Laz : بله , آن خیلی مفصل است با جزئیات زیاد . واقعآ وقتی که شما آکوستیک می نوازید پنهان شدن سخت است . ولی همه چیز رو به راه است . ما گروهی محکم و استواریم . هر یک از اعضای گروه ذوق و قریحه خاصی دارند . این یک چالش است ولی هیچ کس از آن نمی ترسد . هر آنچه ما انجام دهیم بدون ترس و با اعتقاد راسخ است . نوازنده های بزرگی در گروه حضور دارند . ریکورد آکوستیک تنها وجهه دیگر ما را نمایان می سازد . آن می تواند جزئیات را نشان دهد بدون اینکه ما پشت دیواری از نویز پنهان شویم .

 

 

 

Song Meanings

 

Cris Machado

 

 

Album : Confession 2003

 

 

  1. Te Amo … I Hate You

نتیجه سالها اجرای تورهای گوناگونی است که Ill Nino پس از آلبوم اول برپا کرده بود .زمانی که گروه به آمریکا برمی گردد , آنها متوجه می شوند که مردمی که دوست بنظر می رسیدند , نه تنها دوست نیستند بلکه برعکس دشمنند .

 

  1. How Can I Live

این آهنگ درباره بزرگ شدن و زندگی بدون پدر است پدری که شما او را فقط از عکسش می شناسید . وکالیست گروه و پدرش هر دو موزیسین هستند . آنها هر دو اشتباهات مشابهی مرتکب می شدند و شخصیت بسیار نزدیکی به یکدیگر داشتند . وکایست کریستین ماچادو هرگز پدرش را ملاقات نکرد .

 

  1. Two (Vaya Con Dios)

کریستین ماچادو : درباره دو تن از اعضای گروه است که راهشان از راه گروه جدا بود . این آهنگ جواب من به انحراف آن دو بود . دو شخصی که من فکر می کردم دوستان من هستند ما را ترک کردند . تنها می توانم به مارک و روجر بگویم : خداوند با شما باشد .

 

  1. Unframed

کریستین در برزیل متولد شده اما در ونزوئلا بزرگ شده است . او در سال 1986 به آمریکا می آید . او در دوران نوجوانی پی می برد که فردی که فکر می کرده پدرش است در واقع ناپدری اوست . مادرش این موضوع را از او پنهان کرده بود . پدر واقعی او هنوز در برزیل زندگی می کرد . مادرش به او نمی گفت که محل زندگی پدرش کجاست تا اینکه روزی پدرش به او تلفن می کند . اما کریستین که آن موقع 19 ساله بوده به پدرش می گوید که نمی خواهد او را ببیند . تاکنون نیز ارتباط او و پدرش از طریق تلفن و Email بوده است . اما آرزوی کریستین این است که روزی در برزیل اجرای زنده داشته باشند و به همراه دیگر اعضای گروه پدرش را ملاقات کند .

 

  1. Numb

کریستین می گوید : آهنگ درباره زن بدکاره ای است که زندگی مرا به هم ریخت . من به او علاقه مند شده بودم . این اشتباه بزرگی بود که به او علاقه مند شوم . او فرد نادرستی بود .

 

  1. This Time's For Real

این آهنگ درباره یک نقطه مهم در زندگی شماست . وقتی که احساس می کنید برای اولین بار چیزی را بدست آورده اید که برای شما بسیار حائز اهمیت است . اما فقط دو دقیقه بعد ( مدت زمانی کوتاه ) از خودتان می پرسید که آیا واقعآ این همان چیزی بوده که من آن را طلب می کردم ؟ این همان بود که من بدان محتاج بودم ؟ این موضوع در متن شعر به طرز زیبائی بیان شده است . این آهنگ درباره خستگی ناشی ار راههای نادرستی است که در روابط ایجاد می شود .

 

 

 

 

Album : Revolution Revolution  2001

 

 

 

  1. God Save Us

درامر Dave : به نظر من کریس لیریک های خارق العاده و جالبی می نویسد . او سعی می کند تا آنچه می نویسد معنی زیادی داشته باشد . فکر می کنم او طوری لیریک ها را می نویسد که هر کس به اندازه خود بتواند معنی آن را دریابد . فکر می کنم او طوری لیریک ها را مبهم می نویسد تا مردم روی آنها بحث کنند و به تفسیر آنها بپردازند تا معنی آن را دریابند. این آهنگ درباره مقاومت و پایداری است .

 

  1. Revolution Revolution

درامر Dave : انقلاب و تحول بدون سیاست فایده ای ندارد . آهنگ درباره تحول و دگرگونی درونی شخصیت شماست . به کسی اجازه نده به بیراهه هدایت کند . به کسی اجازه سبقت نده . به کسی اجازه تصرف نده . به کسی اجازه نده تو را حرکت دهد .

 

  1. With You

کریستین : ما تمام عناصر موسیقیائی را در موسیقی خود وارد می کردیم . ما گروهی هوی بودیم که دوست داشتیم مردم بگویند : " فکر نمی کردیم افراد این گروه اینقدر مهربان باشند , موسیقی احساسی !!! " . اما این کار را کردیم . خیلی از موسیقی های لاتین ملایم هستند . احساسی هستند . مردم لاتین مردمی رمانتیک هستند و خیلی احساساتی . برای همین ما این آهنگ ملایم را ساختیم .

 

 

Lyric : How Can I Live ?

 

فارسی

English

خیلی به تو شبیه ام

I am so alike you

در خیلی از موارد

In so many ways

می دانم که تنها یک کپی هستم

I know I’m just a copy

که نسل را ادامه می دهد

That carries on the strain

اما , ما اشتباهات یکسانی را مرتکب می شویم

But, we make the same mistakes

چراکه , ما یکسان و همانندیم

‘Cause, we are one and the same

ما لکه ننگی به جای می گذاریم

We leave behind the stain

که هرگز جدا نخواهد شد

That will never separate

 

Chorus :

تمام دروغ ها به من

All the lies in me

تمام مرگ ها در من

All that dies in me

چگونه می توانم بدون تو زندگی کنم ؟

How can I live without you?

 

2x

من قرینه تو ام

I am your mirror image

تمام آن چیزهایی هستم که به جای گذاردی

I’m all you left behind

آنطور که هستم مرا ساختی

You made me what I am

اما من لعنتی که هستم ؟

But who the hell am I?

اما , ما اشتباهات یکسانی را مرتکب می شویم

But, we make the same mistakes

چراکه , ما یکسان و همانندیم

‘Cause, we are one and the same

ما لکه ننگی به جای می گذاریم

We leave behind the stain

که هرگز جدا نخواهد شد

That will never separate

 

:   Chorus

ما اشتباهات یکسانی را مرتکب می شویم

We’ve made the same mistakes

ما یکسان و همانندیم

We are one and the same

چگونه می توانم  زندگی کنم ؟

How can I live

آیا به من فکر می کنی ؟

Do you think of me?

آیا رویای من را می بینی ؟

Do you dream of me?

من همیشه در رویای تو هستم

I always dream about you

آیا به من فکر می کنی ؟

Do you think of me?

آیا رویای من را می بینی ؟

Do you dream of me?