Radiohead & Muse

Radiohead & Muse New Singles Review

 

 

با سلام خدمت دوستان عزیز.انتشار دو سینگل از گروه میوز ،دو سینگل از گروه ریدیوهد و یک سینگل از تام یورک باعث شد که این پست نوشته شود.قصد دارم بررسی کوتاهی بر این ترانه های تازه منتشر شده داشته باشم.پس از اتمام هر بررسی لینک دانلود آن سینگل در اختیار شما قرار گرفته است.امید آن میرود تا مطلب پیش رو مفید واقع شود.

 

 

Radiohead New Single : These Are My Twisted Words

 

پس از یک دوره شاهکار ساختن ریدیوهد در سال 2007 آخرین آلبوم خود را با نام   In Rainbows(در رنگین کمان ها ) منتشر ساخت.یک آلبوم خوش ساخت و کامل.یک آلبوم ریدیوهدی.یک آلبوم استثنائی.یک شاهکار دیگر.براستی نمیتوان هیچ کدام از تراک های آن آلبوم را بر دیگری ترجیح داد.پس از 2 سال از انتشار آن آلبوم فوق العاده ریدیوهد سینگل جدید خود را منتشر ساخته است.آهنگی با زمان بیش از پنج دقیقه.ثانیه های ابتدایی شروع آهنگ مرا کمی یاد آهنگ 2+2=5 می اندازد.اما فقط کمی و فقط تا چند ثانیه چرا که پس از چند ثانیه ریتم به مانند آهنگ Weird Fishes/Arpeggi می شود.همچنان وکالی در کار نیست.فضایی خلق میشود که می توانم بگویم مرا مسحور می کند.فضای ساکن و تاریک.ریتمهای تکراری و یکنواخت مغزم را له کرده اند.پس از نزدیک به 3 دقیقه تام یورک با آن صدای خاص و حزن آلودش وارد معرکه میشود.لرزش آشنائی که صدایش میدهد موهای تنم را سیخ می کند.بار دیگر ریدیوهد.بار دیگر اوج.بار دیگر شاهکار.بار دیگر روان.تا پایان فضا و ریتم تغییر نمی کنند و شما را تا درجات بالا ویران می کنند.براحتی به این آهنگ میتوان نمره نُه از ده داد.و در پایان لینک دانلود این آهنگ.تنها می توانم بگویم فقط دانلود کنید و گوش کنید.واقعآ نمیتوان زیاد راجع به آن صحبت کرد.

 

Mp3:> Radiohead - These Are My Twisted Words

 

 

Radiohead New Single : Harry Patch (In Memory Of)

 

همانگونه که نام آهنگ پیداست این آهنگ در بزرگداشت و یادبود Harry Patch ساخته شده است.اما این آقای مرحوم Harry Patch کیست؟ او یکی از بازماندگان جنگ جهانی اول بود که ماه گذشته میلادی یعنی جولای در سن صد و یازده سالگی برای همیشه این دنیا را ترک گفت.او در ارتش انگلستان خدمت کرده بود.برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.جانی گرین وود آهنگ را تنظیم کرده است.آنها این آهنگ را در یک کلیسا ریکورد کردند.آهنگی که کاملآ یک فضای تاریخی را الهام می کند.در واقع شما دو صدا میشنوید یکی همین صدا که انعکاس و تکرار شاخصه آن است و دیگری صدای تام یورک !!!.استرینگ ها زیاد دقیق نیست.این آهنگ با شکوه است ولی یک تجربه شکست خورده برای ریدیوهد است.بسیار آهنگ ساده و غیر ماهرانه ای است.تراک شاید شما را به اواسط قرن بیستم ببرد(اگر بتواند).مارک ریچاردسون منتقد پیچفرک به این آهنگ نمره هفت از ده داده که شاید چند دهم زیاد داده باشد !!! .

 

Mp3:> Radiohead - Harry Patch (In Memory Of)

 

 

Muse New Single : Uprising

 

خوب.میوز.یکی از گروههای مورد علاقه من قبلآ مفصل درباره خواننده با استعداد این گروه یعنی متیو بلامی( Matthew Bellamy ) در اینجا صحبت کرده بودم.متیو یک گیتاریست ،پیانیست و خواننده فوق العاده است.خواهشمندم اگر مطلب مربوط به متیو بلامی را در این وبلاگ مطالعه نکردید همین الان آنرا مطالعه کنید تا پی ببرید او چه موجود عجیب و غریبی است !!! .شروع آهنگ شبیه آهنگ Time Is Running Out است. ریتم ادامه آهنگ نیز تا حدودی شبیه آهنگ Starlight است.صدای متیو در این آهنگ جدی تر و آکادمیک تر از معمول آن است.صدای گیتار ها و در کل همه ساز ها بسیار سنگین و چگال !! است.آهنگ بسیار زیبائی است با امضای میوز.در مقایسه آن با دیگر تراک جدید منتشر شده و دیگر تراک های میوز نمره 7.9 از 10 میگیرد.

 

Mp3:> Muse - Uprising

 

 

Muse New Single : United States Of Eurasia ( Collateral Damage)

 

این آهنگ و آهنگ قبلی آهنگ های آلبوم جدید میوز با نام The Resistance هستند که چهاردهم سپتامبر امسال منتشر خواهد شد.میوز سعی کرده از فرمول ریدیوهد و کوئین (Queen) استفاده کند.آهنگ زیاد جالبی نیست چه در مقابل آهنگ قبلی و چه بعنوان یک آهنگ از میوز و در کارنامه میوز. آقای David Raposa با نهایت کم لطفی همیشگی اش به میوز به این آهنگ نمره دو از ده داده که به نظرم خیلی بی انصافی است.هر چه باشد یک آهنگ جدید از میوز است با صدای پیانوی متیو با صدای خاص گیتارش و صدای خود متیو.نمره من میتواند 4.6 از 10 باشد.

 

Mp3:> Muse - United States Of Eurasia ( Collateral Damage)

 

 

Thom Yorke New Single : All For The Best

 

و اما آخرین سینگل.ترانه ای از تام یورک خواننده ریدیوهد.پس از آلبوم انفرادی او در سال 2006 به نام The Eraser که نقدهای تقریبآ خوبی به دنبال داشت این ترانه که کاوری است از کار گروه Mulcahy در اواخر دهه هشتاد.با شروع آهنگ به یاد آلبوم استثنائی Kid A می افتم.اگرچه لیریک باب طبع تام یورک نمی نماید اما او کار خود را در موسیقی انجام داده است . با هم نگاهی به قسمتی از لیریک این آهنگ می اندازیم.

 

Waking up and the bed was made/ No one looked me in the eye/ The more I try the more I cry/ And it's all for the best

 

آهنگ زیبائی است.تام یورک لحظات زیبا و نابی خلق می کند.آهنگ طوریست که تام را وادار میسازد کلمات را آرامتر ادا کند.این آهنگ لحظات زیبائی را برای شما به ارمغان می آورد.نمره آقای Aaron Leitko به این آهنگ هفت از ده بوده که به نظرم چند دهم کم داده اند ! .

 

Mp3:> Thom Yorke – All For The Best

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 32 نظر / 49 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهزاد

سلام یزدان کارت درسته میدونم خیلی زحمت کشیدی اگه تونستی در موردTIAMAT تحقیق کن میبینمت تا یه ماه دیگه منم دوست دارم[قلب][اضطراب]

A.J

بنر جدید مبارک ;) هرچند که قالبت کلن با firefox مشکل داره!

rahele

من اشتباه تلفظ میکردم...! گیج میزنم

rahele

راستی تو چرا دوتایی؟ بهر حال..هر چند تا که هستی...مرسی به خاطر مطالب خوبی که میذاری..مرسی که وقت میذاری

rahele

آخی...باشه درستش میکنم آقا..اینم ایمیلم:r.nasiran@gmail.com

جسیکا

درود دوست عزیز.راستش خیلی کم میام نت.اینه که دیر سر میزنم.شرمنده دیگه.مرسی سر زده.بدرود

rahele

در مورد opeth وdreamtheatre هم بنویس..مرسی

arvin

muse به نظر داره ته میکشه امیدوارم اینجوری نشه. به نظر من که harry patch آهنگه خیلی خوبیه هر چند زیاد ربطی به ریدیوهد نداره. string arrangement جانی مثل همیشه عالیه ولی برای اون ارکستر زهی صدای تام کم میاره فکر کنم اگه back vocal اضافه میشد دیگه شاهکار بود.