Godsmack Interview

Godsmack Interview

 

گفتگوئی با درامر گروه Godsmack, شانون لارکین

 

Godsmack Drummer-Slipknot-Metal 

 

آخرین آلبوم استودیوئی Godsmack,Godsmack IV, با بقیه آلبوم های گروه فرق داشت . فرانت من گروه Sully Erna ,, به بقیه اعضای گروه اجازه داد تا آنها قسمت عمده موسیقی آلبوم را بنویسند تا او بتواند روی لیریک ها تمرکز کند . این بند برخاسته از Boston موفقیت های زیادی در صحنه های متال و هارد راک داشته است : چندین آلبوم Multi-Platinum , دسته ای از آهنگ های موفق و چهار بار کاندید شدن برای جایزه گرمی . این مصاحبه با درامر گروه , Shannon Larkin  , که سال 2003 و از آلبوم Faceless به گروه پیوست انجام شده است . او یک فرد کهنه کار در موسیقی است و سابقه همکاری با Ugly Kid Joe و همچنین Glenn Tipton از بند Judas Priest را داشته است . این مصاحبه زمانی انجام شد که گروه خود را برای اجرا در The Tonight Show آماده می کرد . این مصاحبه توسط Chad Bowar انجام شده است .

 

 

 

Chad Bowar : هی . از اجرا در Jay Leno Tonight هیجان زده اید نه ؟

 

Shannon Larkin : بله . همینطوره . ما الان در اتاقی سبز نشسته ایم . ما در حال چک کردن صداهایمان هستیم . واقعآ نمایش های هیجان انگیزی خواهیم داشت .

 

 

CB : ما فقط تلویزیون را روشن می کنیم و آنجا شما در حال اجرا کردن یک آهنگ هستید . به ما بگوئید وقتی شما یک همچین اجرائی خواهید داشت دقیقآ چه اتفاقاتی پشت صحنه رخ می دهد ؟

 

Sh L : ماساعت 10 صبح اینجا رسیدیم و اولین ساوند چک ( Sound Check ) را ساعت 11:30 انجام دادیم . این چک آپ فقط برای موسیقی بود . چک کردن صداها . چک آپ صوتی در واقع . سپس یک ساعت استراحت کردیم . سپس نوبت چک کردن دوربین ها می رسد و اطمینان از درست کار کردن آنها . سپس شما به رختکن (  Dressing Room ) بر می گردید و مصاحبه های تلفنی شروع می شود . در حدود 5 دقیقه قبل Jay   اینجا بود و با ما صحبت می کرد . ما دفعه سومی است که در این برنامه حضور پیدا می کنیم .

 

 

CB : بسیاری از مردم در وصف آلبوم جدید شما ( Godsmack IV ) آنرا بالغ و خیلی کامل می خوانند . آیا شما با این حرف ها موافقید ؟

 

Sh L : بله , حدس می زدم . ما بندی حدودآ  10 ساله هستیم , پس امیدوارم به بلوغ و تکامل رسیده باشیم . صدای گروه تغییر کرده است و بهتر شده است . Sully ( وکالیست گروه ) به سه نفر از ما اجازه داد در این ریکورد کمی بیشتر بنویسیم , به ما اجازه داد تا خودمان را کمی بیشتر از قبل نشان دهیم .

 

 

CB : و در این زمان این صداها به مانند پروسه ریکورد آلبوم کمی متفاوت تر از قبل بود .....

 

Sh L : پیوستن من در ابتدا به گروه از تقدیر و سرنوشت بود , چرا که Sully در دو آلبوم اول درامز می زد . من در موقعیتی آمدم که او به درامز زدن عادت کرده بود , بنابراین در پارت های درامز ریکورد Faseless رد دست های او به چشم می خورد . ما با هم بسیار بسیار راحت بودیم و در ریکورد آخر حتی بیشتر از قبل . او به من اجازه داد کار خودم را انجام دهم . دلیلش این بود که بسیاری از آهنگ ها را ما نوشته بودیم . قبلآ Sully   90% کار را می نوشت , بنابراین یک دید کلی نسبت به اینکه پارت های درامز چگونه باید باشد پیدا می کرد . بنابراین آزادی عمل چندانی برای من وجود نداشت . زمانیکه من با آهنگی با دید شخصی ام بیایم که دقیقآ می دانم چگونه باید اجرا شود هم برایم آسانتر است هم جالب تر . من آنرا می شنوم و احساس می کنم من بسیار بیشتر از یک قسمت آن آهنگ هستم .

 

 

CB : شما نزدیک به 40 آهنگ برای این آلبوم نوشتید و در نهایت آهنگ ها را به 11 عدد کاهش دادید . این پروسه چگونه کار می کرد ؟

 

Sh L : این بند Sully است و دیدگاه او . او موسیقی های زیادی را بررسی می کند و آهنگ هائی را انتخاب می کند که می خواهد در آلبوم باشند . ما همه می گوئیم " عالیه " . او معمولآ باید نسبت به خیلی چیزها دید داشته باشد . از کار هنری گرفته تا تولید و مهندس های همکار و استودیو و آنچه در تلویزیون اجرا می کنیم . همه چیز . زمانیکه وقت انتخاب آهنگ ها فرا می رسد فقط و فقط Sully است .

 

 

CB : با نامبروان شدن آهنگ Speak در چارت های راک برای چندین هفته , آیا انتظار شما برای موفقیت آلبوم افزایش یافت ؟

 

Sh L : توقع داشتیم فروش بالائی داشته باشیم . ما خیلی خوشحال می شدیم اگر آلبوم دو یا سه میلیون می فروخت و بزذگترین ریکوردی می شد  که تاکنون انجام داده ایم , اما در واقعیت تنها احتیاج به تور داشتیم و اینکه سخت کار کنیم . بنابراین ما می توانیم ریکورد دیگری بسازیم و تور دیگری برپا کنیم و زندگی را ادامه دهیم .

 

 

 

 

Godsmack Drummer-Slipknot-MetaL دیدگاه نویسنده وبلاگ در مورد آلبوم IV

 

به نظر من Godsmack در میان خیل عظیمی از گروههای آلترناتیو متال گروه موجهی است اما کار گروه عاری از نقص و نقد نیست . نگاهی به سه آلبوم اول گروه پیشرفت آنها را در جنس موسیقی مورد علاقه شان بخوبی نمایش می دهد . آنها در هر آلبوم رشد کمی و کیفی قابل ملاحظه ای نسبت به آلبوم قبلی البته در سبک خود داشتند . آهنگ های Godsmack بسیار به هم شبیهند . جنس موسیقی آنها خشن است و در انتهای هر آهنگ یک سولوی تقریبآ معمولی را شاهدیم . سولو ها بسیار به هم شبیهند . این مورد به نظرم برای گروه نقص به شمار می رود . فضا سازی ها علیرغم اینکه خودم تقریبآ آن را می پسندم ولی بسیار شبیه هم کار شده . شاید دلیل ریلیز آلبوم The Other Side همین موضوعات بود . شباهت بسیار کارهای قبلی به هم باعث شد تا Godsmack آلبومی کاملآ آکوستیک روانه بازار کند و آن را روی دیگر موسیقی خود بنامد . این آلبوم قدرت کافی نداشت هر چند که  چند تراک جالب داشت . اما IV . آخرین آلبوم فول لنگث منتشر شده از Godsmack تا به امروز . آلبوم شامل فضا سازی متفاوت از آلبوم های قبلی است ولی به نظرم ضعیف کار شده و اگر قرار بر این بود تغییر در فضاسازی در جهت پیشرفت باشد معکوس جواب داده . باز هم در انتهای هر آهنگ سولو ای می آید که شباهت آن به کارهای قبلی ضعف گیتارست را در اجرای سولوهای زیبا و متفاوت نمایان می کند . در این آلبوم برای اولین بار سازهای کوبه ای که وکالیست در نوازندگی آنها تبحر دارد به وضوح در آلبوم نقش ایفا می کنند و حال و هوائی خاص به این آلبوم بخشیده اند . در کل آلبوم Faceless – 2003 را بهترین آلبوم گروه تا به امروز می دانم . در این آلبوم نیز ترانه Speak فضائی مشابه کارهای قبلی دارد . یکبار شنیدن این آلبوم هیچ ضرری ندارد ولی اگر نتوانستید آن را گوش دهید به نظر من چیزی را از دست نداده اید .

 

 

 

 

برداشت از مطالب این وبلاگ تنها با ذکر این وبلاگ به عنوان منبع مجاز است .

 

از آنجائی که صفحه لینک های این وبلاگ مجزا است و بصورت شخصی مدیریت می شود لذا کسانی که مایل به تبادل لینک هستند لینک این وبلاگ را اضافه کنند و سپس در قسمت نظرات این موضوع را اعلام کنند تا در اسرع وقت لینک آنها به صفحه لینک های این وبلاگ اضافه شود . از حسن توجه شما نسبت به این وبلاگ و همراهیتان با آن کمال تشکر را دارم .

 

 

 

تا آپدیت بعدی فعلآ ..............................

 

 

/ 29 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
kerry king

کاملا حق با تو رفيق مطلبی که گفتی رو اخر پست اضافه کردم .

آيوان مخوف

سلام تو اهنگ های اين گروه با اهنگasleepوstraight out of lineحال مي كنم

shahrokh.sorrow

درود بر تو اين مطلب مال يک نويسنده ديگر در اين وبلاگه به نام=ali.ss از اون اجازه بگير با تشکر

سقوط اکسپرسونيسم

يزدان جان ازت يه خواهشی داشتم... می تونی يه لطفی بکنی و باياگرافی گروه Judas Priest رو بذاری... مطمئنم کسی وجود نداره که عاشق اين بند نباشه... اما من تو هيچ کدوم از وبلاگ های فارسی نديدم که کسی از اين بند حرفی بزنه... به نظر من بهتره که دوستان metalhead, black metaler & headbangers با اين بند متال بيشتر آشنا بشند... ازت ممنونم!

شلاله

هوه.............سلام يزدان خيلی خوشحالم که وبلاگ تو رو پيدا کردم! دلم می خواد با آدمايی مثل خودم يه گروه تشکيل بدم......وای من عاشق مسافرتم... دور دنيا هپی تو ميت يو بيبی بای بيا باشه؟

vivid

مجيد

سلام داش يزدان..........چطوری رفيق؟من به روزم..........

QuPeR

درود ......خیلی خوشحال میشم پستی در وبلاگتون به بند بزرگ Motorhead اختصاص بدین و یاد این بندو زنده کنید .